• Menu

  Majowa witamina słońca

 • Maj to najlepsza pora na spędzanie wolnego czasu na powietrzu. Nie trzeba zbyt wiele planować czasami zwykły spontaniczny wyjazd może okazać się jedną z najlepszych przygód w danym roku.
  Wystarczy kilka cieplejszych dni i pomysły same się nasuwają. Słońce nie tylko nas motywuje, ale dostarcza również witaminy D, a raczej pomaga nam ją w pełni wykorzystać. Stąd też wywodzi się nazwa majowa witamina słońca.
  W tym czasie powinniśmy o ile tylko warunki pogodowe na to pozwolą odsłaniać jak najwięcej ciała, by słońce rozpieściło je promieniami. Wystawienie samych rąk czy nóg nie pomoże nam w odpowiednim wytworzeniu witaminy D niestety.
  Moda mini to idealne dla kobiet rozwiązanie. Można wyeksponować swoje atuty, zadbać o zdrowie, opalić się oraz przykuć wzrok może tego jedynego?
  Gdy mamy możliwość na leniuchowanie dłuższą chwilę to pomyślcie o wyjściu nad wodę i stroju plażowym.
  Pamiętajcie jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku. Na słońcu nie można przebywać cały dzień. Nad wodą jego promienie wydają się być ostrzejsze.
  Mając jasną karnację można nabawić się oparzenia słonecznego która może spowodować przedwczesne starzenie się skóry i zwiększyć ryzyko raka skóry.
  Dlatego pamiętajmy o zdrowym rozsądku – wszystko jest dla ludzi, ale z głową rozplanowane.

  Udostępnij

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *