• Menu

  Domowe sposoby na popularne dolegliwości

 • Domowe sposoby na popularne dolegliwości

  Nie od dziś wiadomo, że Polacy coraz chętniej korzystają z środków farmakologicznych na popularne dolegliwości. Nie wiadomo czy wynika to z ich niewiedzy na temat radzenia sobie z tymi problemami stosując domowe sposoby na popularne dolegliwości czy też z lenistwa, wygody czy przyzwyczajenia bądź z głupoty świadomej mniej lub bardziej. Warto nadmienić, że stosowanie środków przeciwbólowych na wszystko wiąże  się z komplikacjami zdrowotnymi. Chcąc zadbać o nasze zdrowie warto sięgnąć do sposobów naszych babć czy prababć które w naturalny sposób radziły sobie z popularnymi dolegliwościami.

  Poniżej według mnie najczęściej występujące dolegliwości i sposoby na ich zwalczenie :

  Przeziębienie

  Gdy wystąpią pierwsze oznaki przeziębienia wskazana jest gorąca kąpiel po której zakładamy grube skarpety i lądujemy w łóżku. Leżymy w nim, by wypocić chorobę.

  Gdy naszą zmorą jest katar powinniśmy pomyśleć o inhalacjach. Wystarczy, że w garnku umieścimy gorącą wodę, dodamy trochę soli. Na głowie umieszczamy ręcznik i pochylamy się nad naczyniem. Chcąc uzyskać jeszcze lepszy efekt inhalacji do wody możemy dodać krople miętowe oraz wapno musujące czy łyżeczkę szałwii. Po wykonaniu inhalacji najlepiej zaszyć się w łóżku.

  Ból głowy

  Bóle głowy zazwyczaj wynikają z przemęczenia czy stresu. Gdy nas dopadną warto jest odizolować się od wszelkiego hałasu i źródeł światła. Gdy przebywamy w domu warto zamknąć się w pokoju, opuścić żaluzje czy zasłonić zasłony w oknie, ułożyć się w wygodnej pozycji na łóżku, a na głowie umieścić zimny kompres. Możemy równocześnie masować skronie. Wskazane jest oddychać głęboko i równomiernie, a w zaspokojeniu pragnienia zbawienna będzie herbatka z melisy działająca wyciszająco .

  Gdy te sposoby zawiodą ja zazwyczaj stosuję miksturę na ból głowy która składa się z 3 łyżek zaparzonej kawy z dodatkiem kilku kropli cytryny.

  Ból gardła

  Przy bólach gardła idealnym rozwiązaniem jest jego płukanie. Do płukania gardła warto użyć wywaru z szałwii bądź wody z dodatkiem soli. Wiele osób korzysta z roztworu sody która nie jest wskazana gdyż niszczy zęby. Gdy jesteśmy bardzo zdeterminowani możemy do ust włożyć kawałek cebuli i trzymać ją około 3 godzin robiąc wymianę cebuli co godzinę, ale to sposób dla wyjątkowo cierpliwych. Sposób ten jest jednak przeznaczony dla osób dorosłych gdyż u dzieci nie jest wskazany ze względu na ich delikatne podniebienie. Korzystanie z właściwości cebuli pozwoli nam na pokonanie nawet zapalenia gardła które do zwalczenia nie jest łatwe.

  Bezsenność

  Gdy po ciężkim dniu pracy mamy problem z zasypianiem który się powtarza warto zastanowić się z czego to wynika. Może powinniśmy zmienić swój styl życia? Zamiast oglądania przed snem telewizji czy siedzenia przed komputerem warto pomyśleć o przewietrzeniu pomieszczeń w których śpimy, zażyciu kąpieli oraz gdy mamy możliwość o poczytaniu książki czy gazety. Nasze łóżko powinno nam się kojarzyć tylko i wyłącznie z relaksem snem. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat snu zapraszam na artykuł Sen dla zdrowia i urody (klik).

  Udostępnij

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *